Pion Budownictwa Ogólnego

Tytuł
Pion Budownictwa Ogólnego

Specjalizujemy się w budowie obiektów:

 

  • użyteczności publicznej
  • przemysłowych
  • handlowych
  • biurowych
  • mieszkalnych „pod klucz" w standardzie apartamentowym i podwyższonym

POLAQUA od 2006 r. zaangażowała się w realizację projektów budowlanych dla sektora komercyjnego i publicznego. Powołany w tym roku Pion Budownictwa Ogólnego, który zajął się stawianiem obiektów użyteczności publicznej, przemysłowych, handlowych i mieszkalnych „pod klucz”. W kwietniu 2007 r. przejęliśmy też część wykonawczą gdańskiej spółki Polnord, zyskując doświadczoną kadrę i, jako następca prawny Polnordu, prawo do korzystania z uzyskanych przez tę spółkę referencji. To spowodowało, że jesteśmy zapraszani do współpracy przez nową grupę inwestorów jako jeden z liderów tego rynku.

Oddziały regionalne

Bazujemy na działalności dwóch oddziałów regionalnych, mieszczących się w Opolu oraz biurze w Warszawie. Ich zadaniem jest analizowanie sytuacji na rynkach lokalnych i pozyskiwanie kontraktów.

Cenimy dobrą współpracę

Budowy realizujemy w systemie generalnego wykonawstwa, we współpracy z wieloma firmami. Korzystamy własnych sił specjalistycznych spółek z Grupy Kapitałowej POLAQUA: fabryk konstrukcji stalowych, wytwórni prefabrykatów betonowych oraz kopalni kruszyw. Bywa, że na placu budowy jest kilkudziesięciu podwykonawców. Trzeba dużej sprawności organizacyjnej i znajomości rynku, by umiejętnie zapanować nad ich pracą. Dzięki sprawnej koordynacji - mieszcząc się w określonym przez zleceniodawcę czasie i budżecie - jesteśmy w stanie realizować kontrakty.

Doceniają to inwestorzy, którzy rozpoczęli z nami współpracę, często do nas wracając. Dla nich istotne jest to, że prowadzimy rygorystyczną politykę jakości, a wdrożone procedury potwierdzamy certyfikatami AGAP i ISO. Odpowiadamy na potrzeby rynku i wiele projektów zrealizowaliśmy począwszy od uzyskania pozwoleń na budowę, na pozwoleniu na użytkowanie obiektu kończąc.

Niezapomniane place budów

Specjalizujemy się w budowie obiektów kubaturowych: centrów i galerii handlowych, hoteli, obiektów przemysłowych i budynków mieszkaniowych. Na koncie mamy takie realizacje jak oddane do użytku w 2008 r. jedno z największych w Polsce Centrum Handlowo-Usługowych Tesco. Gdańsk zyskał przestrzeń handlową o powierzchni ok. 33 tys. m2 powierzchni i dwupoziomowy podziemny parking.

Olbrzymią inwestycją, interesującą z inżynieryjnego punktu widzenia, była też budowa Centrum Handlowego Auchan w Szczecinie. Jego powstanie jest efektem współpracy aż trzech pionów POLAQUY: Pionu Budownictwa Ogólnego, Pionu Budownictwa Inżynieryjnego i Pionu Budownictwa Drogowo-Mostowego. Obiekt ukończyliśmy pod koniec 2008 r.

Zbudowana przez nas Galeria Biała w Białymstoku, o powierzchni 77 tys. m2 uhonorowana została tytułem Budowy Roku. Jesteśmy pasjonatami dużych wyzwań. O rozmiarach kolejnego przedsięwzięcia – elbląskiej odlewni żeliwa firmy Alstom świadczą liczby – w powstający obiekt wmontowaliśmy aż 22 tysięcy ton stali.

 
POLAQUA Mostostal Wyroby betonowe TECO