Tytuł
2008-07-03

POL-AQUA zawarła kontrakt na wykonanie technologiami bezwykopowymi kanalizacji sanitarnej i wodociągu dla Gminy Konstancin-Jeziorna

To kolejny kontrakt Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych „POL-AQUA” który zostanie wykonany z wykorzystaniem technologii bezwykopowych - mikrotunelingu i przewiertu poziomego.

Zakres kontraktu obejmuje wykonanie kanału sanitarnego w technologii mikrotunelingu o średnicach 500 mm, 400 mm, 300 mm i 200 mm oraz wodociągu, którego część zostanie wykonana w technologii przewiertu, a także wykonanie kolektora tłocznego i przepompowni o wydajności ok. 28 m3/godz.

Wartość kontraktu wynosi 17,9 mln zł brutto. Termin zakończenia prac został ustalony na 20 grudnia 2009 r.

Marek Stefański, prezes zarządu i większościowy akcjonariusz spółki powiedział: Od dwóch lat POL-AQUA konsekwentnie rozwija działalność w zakresie technologii bezwykopowych. W kwietniu informowaliśmy o zawarciu dużego kontraktu na wykonanie technologiami bezwykopowymi kanału sanitarnego o średnicy 800 mm. Obecnie podejmujemy się kolejnych kontraktów z użyciem najnowocześniejszych technologii. Ten obszar działalności należy do najbardziej perspektywicznych dla POL-AQUY.

POL-AQUA zawarła kontrakt na wykonanie technologiami bezwykopowymi kanalizacji sanitarnej i wodociągu dla Gminy Konstancin-Jeziorna (522 kB)

 
POLAQUA Mostostal Wyroby betonowe TECO