2020

Aktualnie

Nasze trzydziestoletnie już doświadczenie oraz wynikająca z niego wiedza procentują ambitnymi realizacjami z zakresu budownictwa infrastrukturalnego, a także ekologicznego i hydrotechnicznego. Stale podnosimy jakość naszych usług, aby zwiększać satysfakcję klientów. 

 

2014

Zmiana nazwy i logo

28 października 2014 r. Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „POL-AQUA" S.A. zostaje przekształcone w spółkę POLAQUA Sp. z o.o.

Logo spółki zostaje zmienione na aktualnie obowiązujące.

2013

DRAGADOS S.A. – c.d.

Spółka Dragados przejmuje pełną kontrolę nad P.R.I. „POL-AQUA”.

POL-AQUA zostaje wycofana z GPW S.A. w Warszawie.

2009

Dragados S.A.

W październiku 2009 roku spółka prawa hiszpańskiego DRAGADOS S.A. z siedzibą w Madrycie – należąca jednej z największych na świecie grup budowlanych tj. Grupy ACS, dokonuje nabycia akcji stanowiących 66% kapitału zakładowego P.R.I. „POL-AQUA" S.A. ,a w październiku 2013 r. zwiększa swój udział w kapitale zakładowym tej spółki do 100%.
2008

Nabycie spółki Mostostal Pomorze S.A.

P.R.I. „POL-AQUA" S.A. w styczniu 2008 r. dokonuje nabycia akcji spółki Mostostal Pomorze S.A., wykonującej m.in. wielkogabarytowe konstrukcje stalowe i aluminiowe głównie dla przemysłu offshore, ale również dla przemysłu stoczniowego, petrochemiczno-rafineryjnego, budowlanego i infrastrukturalnego.
2008

Nabycie spółki TECO Sp. z o.o.

Spółka dokonuje kolejnej akwizycji wzmacniającej Grupę Kapitałową – w lipcu 2008 r. następuje przejęcie 100% udziałów spółki TECO Sp. z o.o., specjalizującej się m.in. w diagnostyce i bezwykopowych naprawach rurociągów i wodociągów.
2007

Nabycie spółki Wyroby Betonowe Sp. z o.o.

Spółka, mając na celu stworzenie silnej grupy kapitałowej, przejmuje w kwietniu 2007 r. spółkę PA Wyroby Betonowe Sp. z. o.o., specjalizującą się m.in. w produkcji betonu towarowego, płyt stropowych filigranowych, elementów klatek schodowych, ścian prefabrykowanych, przepustów skrzynkowych, żelbetowych pali prefabrykowanych, słupów i belek prefabrykowanych oraz wyrobów zbrojarskich.
2007

Powstanie Pionu Budownictwa Drogowo-Mostowego

W ramach strategii dalszego rozwoju P.R.I. „POL-AQUA" S.A. tworzy Pion Budownictwa Drogowo-Mostowego, który wkrótce stanie się jedną z najszybciej rozwijających się wyspecjalizowanych gałęzi działalności spółki.

2007

Debiut na giełdzie

Dnia 30 lipca 2007 ma miejsce debiut spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych.

 

2006

Powstanie Pionu Budownictwa Ogólnego

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynkowe powstaje Pion Budownictwa Ogólnego. Spółka sukcesywnie poszerza swoje możliwości związane z oferowaniem usług w zakresie Generalnego Wykonawstwa.

2004

Powstanie Pionu Budownictwa Energetycznego

Spółka rozszerza kompetencje, angażując się w pierwsze realizacje w branży gazowniczej i naftowej. W ten sposób powstaje Pion Budownictwa Energetycznego.

1997

Zmiana formy prawnej

W październiku 1997 r. spółka zmienia formę prawną na spółkę akcyjną.
1995

Przeprowadzka

W konsekwencji dynamicznego rozwoju warszawskiego Oddziału i zwiększonej aktywności spółki na terenie województwa mazowieckiego, podjęto decyzję o przeniesieniu siedziby bliżej stolicy. Wiosną 1995 r. spółka przenosi się do Wólki Kozodawskiej.
1991

Utworzenie oddziału w Warszawie

Pod koniec 1991 r., ze względu na zwiększone zaangażowanie spółki w świadczenie usług w Warszawie i jej okolicach, powołany zostaje Oddział Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych „POL-AQUA" w Warszawie, z siedzibą przy ulicy Konstruktorskiej.
1990

Jak się wszystko zaczęło?

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „POL-AQUA" Sp. z o.o. zostało założone w lipcu 1990 r., a jego pierwsza siedziba znajdowała się w Kutnie. Początkowa działalność spółki koncentrowała się na świadczeniu usług z zakresu budowy obiektów inżynieryjnych i rozbudowy infrastruktury technicznej.