O nas

Profil firmy

POLAQUA działa na rynku budowlanym od 1990 r. Początkowo nasza oferta koncentrowała się na inwestycjach z zakresu inżynierii środowiska – stąd też nasza nazwa. Śledząc rynek i jego potrzeby, rozszerzyliśmy profil działalności o realizacje z zakresu budownictwa infrastrukturalnego, kubaturowego i energetycznego.

Systematycznie zdobywane doświadczenie pozwoliło nam angażować się w coraz większe i coraz bardziej złożone projekty, czego efektem są figurujące w naszym portfolio ambitne realizacje dróg – w tym dróg obwodowych, ekspresowych i autostrad, a także oczyszczalni ścieków, sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, gazociągów, obiektów sportowych, mieszkaniowych czy biurowych.

Po latach tak zdywersyfikowanej działalności postanowiliśmy skupić się głównie na inżynierii środowiska i budownictwie infrastrukturalnym: obecnie to te gałęzie branży stanowią filary naszej aktywności na rynku, w których chcemy się nadal rozwijać i doskonalić.

Dzięki konsekwentnie realizowanej strategii i owocnej pracy nad budową silnej marki jesteśmy dzisiaj solidnym partnerem o ugruntowanej pozycji na rynku budowlanym i o stabilnej sytuacji finansowej, zaliczającym się do czołówki firm wykonujących kompleksowe zlecenia na terenie całego kraju.

Światowe standardy

POLAQUA należy do hiszpańskiej spółki DRAGADOS S.A. z siedzibą w Madrycie, która wchodzi w skład Grupy ACS (Actividades de Construcción y Servicios S.A.), tj. globalnego lidera wśród firm budowlanych i inżynieryjnych, realizującego inwestycje na wszystkich kontynentach. Dołączenie do Grupy ACS otworzyło przed nami nowe możliwości rozwoju, oferując niezastąpione źródła wiedzy technicznej; wiązało się ponadto z wdrożeniem międzynarodowych standardów w całej organizacji, co sprzyja ciągłemu ulepszaniu stylu zarządzania i nieprzerwanemu podnoszeniu jakości w zakresie realizowanych inwestycji.

Wykwalifikowana kadra

W POLAQUA cenimy profesjonalną i wysoko wykwalifikowaną kadrę – to ona jest kluczem do naszego sukcesu i pomaga nam tworzyć obraz Spółki jako wiarygodnego i profesjonalnego partnera. Jesteśmy dumni z tego, że wielu z naszych pracowników jest z nami związanych od początku istnie­nia Spółki – swoje pierwsze szlify zdobywali właśnie u nas, a po latach nadal zasilają nasze szeregi, chętnie dzieląc się doświadczeniem z młodszymi kolegami. Wierzymy ponadto, że utrzymanie wysokiego poziomu wiedzy jest jednym z podstawowych czynników warunkujących dalszy rozwój i dlatego na bieżąco monitorujemy potrzeby szkoleniowe, stale podnosząc kwalifikacje naszego personelu.

Własna Baza Sprzętu

W POLAQUA jesteśmy świadomi tego, że specjalistyczny sprzęt to nieodzowny element profesjonalnie wykonanego zlecenia i dlatego sukcesywnie uzupełniamy nasze zaplecze techniczne o kolejne nowoczesne maszyny znanych i sprawdzonych marek, przeznaczone m.in. do realizacji robót inżynieryjnych i drogowych.

Wykwalifikowani partnerzy

W POLAQUA stawiamy na stały rozwój i wierzymy, że dzięki współpracy z wykwalifikowanymi partnerami możemy osiągnąć więcej. To dlatego utworzyliśmy grupę kapitałową, w skład której wchodzą podmioty wy¬konujące specjalistyczne prace w szeroko pojętym sektorze budowlanym, tj. Mostostal Pomorze S.A. i PA Wyroby Betonowe Sp. z o.o.

Powstanie grupy kapitałowej stanowiło ważny krok w procesie rozwoju i rozszerzania zakresu naszej działalności; pozwoliło skupić pod jednym szyldem wyspecjalizowanych i doświadczonych fachowców, będących nie tylko źródłem praktycznej wiedzy, ale też gwarancją najwyższej jakości realizowanych zleceń.

Aby uzyskać więcej informacji odnośnie spółek z grupy kapitałowej POLAQUA, należy przejść do zakładki Grupa POLAQUA.