HomeDoświadczenieInfrastruktura drogowa

POLAQUA uczestniczy w realizacji projektów z zakresu budownic­twa infrastrukturalnego, które wymagają dużych umiejętności technicznych oraz specjalistycznej wiedzy. Doświadczenie, odpowiednia kadra oraz zaplecze techniczne pozwalają nam na realizację skomplikowanych kontraktów zarówno w formule „buduj", jak i „projektuj i buduj".

W naszym portfolio znajdują się:

  1. Autostrady, drogi ekspresowe, obwodowe, miejskie etc.
  2. Drogowe tunele komunikacyjne
  3. Mosty, estakady, wiadukty
  4. Przejścia podziemne i naziemne dla pieszych

Od momentu podjęcia decyzji o zaangażowaniu spółki w segment budownic­twa infrastrukturalnego POLAQUA konsekwentnie rozbudowuje swoje zasoby w tym obszarze. Krajowy program budowy nowych i modernizacji istniejących dróg otworzył przed naszą spółką szerokie pole do działania. Dostrzegliśmy tę szansę i bierzemy udział w coraz większych i coraz bardziej złożonych projektach komunikacyjnych.

zobacz nasze realizacje

Wybrane projekty

Droga ekspresowa S6 Kiełpino - Kołobrzeg Zachód
Droga ekspresowa S6 Kiełpino - Kołobrzeg Zachód
Budowa drogi ekspresowej S6 na odcinku od węzła Kiełpino (bez węzła) do węzła Kołobrzeg Zachód (z węzłem) o długości 24 km.
Autostrada A2 węzeł Lubelska – początek obwodnicy Mińska Mazowieckiego
Autostrada A2 węzeł Lubelska – początek obwodnicy Mińska Mazowieckiego
Zadanie A: „Projekt i budowa autostrady A2 Warszawa – Kukuryki na odcinku węzeł „Lubelska” – początek obwodnicy Mińska Mazowieckiego” odcinek I od węzła „Lubelska” (bez węzła) do węzła „Konik” (z węzłem) o długości około 5,6 km.
Droga ekspresowa S5 Białe Błota - Tryszczyn
Droga ekspresowa S5 Białe Błota - Tryszczyn
Odcinek 4 - Projekt i budowa drogi ekspresowej S-5 na odcinku od węzła „Tryszczyn” (bez węzła) do węzła „Białe Błota” (bez węzła) o długości około 13,5 km
S61 Śniadowo – Łomża Południe
Projekt i Budowa Drogi Ekspresowej S61 Ostrów Mazowiecka–Szczuczyn, Odcinek: Węzeł Śniadowo (z węzłem) - węzeł Łomża Południe (bez węzła) na długości około 16,999 km.